Krisztus tánca vagyunk

2020. március 03., címkék: missziológia, missziói iroda

A misszió tényleg csak valami távoli, ódivatú, szomorú tevékenység, amit nem szívesen csinál az ember? Vagy nem más, mint Isten dicsőségére élni, áldássá válni a környezetünk számára, vonzóvá tenni Isten országát. Egyéni küldetés, vagy egy gyönyörű tánc, amit Isten táncol bennünk? Ebbe a titokba vezet be egyházunk Missziói Irodájának Tanúim lesztek! elnevezésű képzése.

Mit gondolnak a református lelkészek a cigányokról?

2013. szeptember 09., címkék: missziói iroda, református cigánymissziós tanács, cigánymisszió

Még lehet csatlakozni az MRE Missziói Iroda által készíttetett kutatáshoz, mely a református lelkipásztorok cigánysággal, cigánymisszióval kapcsolatos tapasztalatait és attitűdjeit térképezi fel. Az eddigi eredmények több tekintetben is meglepetéssel szolgálnak.